Dobre lusterko to z pewnością gwarancja udanego makijażu. Co prawda zdarzało mi się malować patrząc na odbicie twarzy w zegarku lub sklepowej witrynie, ale o efektach tego "profesjonalnego" makijażu wolę jednak zapomnieć. Do tej pory używałam najbardziej prostego w obsłudze lusterka, które spełniało swoją rolę w czasie dnia, ale niestety wieczorem przy sztucznym oświetleniu już nie było tak łatwo. Dopiero później okazywało się, że na twarzy stworzyłam prawdziwe abstrakcje, a kolor policzków różni się o kilka tonów od odcienia szyi. Makijaż nie jest moją mocną stroną i nadal staram się doskonalić w tej kwestii, więc dobre lusterko jest z pewnością idealnym pomocnikiem.

Do moich rąk trafił model BaByliss 8435E, o którym chciałabym napisać kilka słów. Kwestie stricte techniczne pozostawiam producentowi, który na swojej stronie informuje:

Charakterystyka produktu:

1. Światło w obwodzie lusterka doskonale oświetla twarz i szyję.
2. Średnica: 11 cm
3. 1 strona powiększająca 5x
4. Pochylana oprawa pozwala dowolnie ustawić lusterko
5. Stopka antypoślizgowa
6. 8 diod LED: niewielki pobór prądu - wyjątkowa trwałość
7. Przełącznik włącz/wyłącz
8. Może działać z przetwornikiem (dostarczonym wraz z
aparatem) lub bezprzewodowo z zasilaniem na 3 baterie AA
(niedostarczone wraz z aparatem)Użytkowanie:
• Wyregulować nachylenie oprawy lusterka.
• Podłączyć zasilacz do lusterka (z tyłu urządzenia), a następnie do
gniazdka sieciowego, lub zainstalować baterie.
• Ustawić przełącznik w położeniu “I”, aby włączyć oświetlenie.
• Gdy urządzenie nie jest już potrzebne, pamiętać o jego wyłączeniu.
Przed schowaniem pozostawić lusterko do wystygnięcia.

Ja natomiast chciałabym się zająć opisem z perspektywy przeciętnego użytkownika. Po pierwsze lusterko prezentuje się bardzo elegancko i profesjonalnie. Jest również wykonane bardzo solidnie i z precyzją, gdyż stoi bardzo równo i stabilnie. Jest to bardzo istotne, gdyż moje stare lusterko wyglądało zdecydowanie bardziej tanio i miałam wrażenie, że zaraz samo się przewróci. Kolejną bardzo ważną kwestią jest fakt, że może być użytkowane bezprzewodowo i za pomocą przetwornika. Ja aktualnie wybrałam baterie ze względów estetycznych, ale w razie ich wyczerpania mam koło zapasowe. Jest to idealne lusterko dla osób, dla których bardzo ważna jest precyzja, gdyż idealnie powiększa i pozwala dostrzec nawet najmniejsze szczegóły. Światło jest bardzo miłe w odbiorze, nie agresywne i natarczywe. Zastanawiałam się nad jego intensywnością i z jednej strony wydaje mi się, że mogłaby być większa, ale z drugiej jednak za duża moc mogłaby powodować zmęczenie oczu i dyskomfort. Jeżeli miałabym napisać o minusach to chyba jedynym byłby fakt, że jest to tylko lustro powiększające, a chciałabym jeszcze z drugiej strony mieć zwykłe. Tą kwestię jednak można łatwo rozwiązać, ponieważ BaByliss w swojej ofercie posiada takie właśnie dwustronne modele.Podsumowując jest to bardzo ciekawy gadżet, który z pewnością przypadnie do gustu każdej kobiecie, która lubi zajmować się makijażem lub po prostu potrzebuje lusterka wykonanego z dbałością i profesjonalizmem. Dodatkowo mamy 2 lata gwarancji, więc pozostaje tylko łapać za pędzel i bawić się makijażem.