Mają szansę stać się nieodłączonymi towarzyszami każdej kobiety i lokatorami jej torebki. Linia obejmuje trzy kompaktowe urządzenia: suszarkę do włosów, prostownicę i suszarko-lokówkę. Suszarka wyposażona jest w wąski koncentrator powietrza dla bardziej precyzyjnej stylizacji i Combo przełącznik, który daje możliwość dwóch ustawień temperatury i siły nawiewu. Składana rączka sprawia, że urządzenie jest łatwe do przechowywania i transportu.
Prostownica charakteryzuje się wysoką wydajnością przy temperaturze 200 stopni. Płytki do prostowania włosów są pokryte warstwą ceramiczną dla delikatnej stylizacji, ponadto sprzęt wyposażono w aluminiowe płytki na obudowie, które umożliwiają tworzenie loków.
Suszarko-lokówka wyróżnia się natomiast unikalnym, kompaktowym designem i stałą, okrągłą szczotką o średnicy 25mm, wykonaną z odpornego na gorąco plastiku. Znakomicie nadaje się do szybkich i wygodnych fryzur.
Wszystkie trzy urządzenia są naprawdę niewielkich rozmiarów i charakteryzują się bardzo małą wagą. Ich dodatkową zaletą jest fakt, że dzięki odpowiedniemu przełącznikowi można je podłączyć do każdej sieci elektrycznej na całym świecie.


Czy takie urządzenia są potrzebne?
Zdarzyło się wam kiedyś, że podczas dnia fryzura wymagała natychmiastowej poprawki lub w czasie imprezy jakieś pasmo włosów starczało w innym kierunku niż reszta? Nie jest to z pewnością miłe uczucie, kiedy przed lustrem spędziło się kilka godzin, a efekt po jakimś czasie jest opłakany. Mamy dwa wyjścia, możemy pogodzić się z zaistniałą sytuacją lub zabierać wszędzie ze sobą standardową prostownicę, choć brzmi to niedorzecznie. Inna sytuacja dzieje się podczas wszelkiego rodzaju wyjazdów, kiedy wieziemy wielkie stylizatory do włosów, a mogłybyśmy w ich miejsce włożyć do torby dwie pary butów lub kolejną sukienkę. Marka Bosch ma dla nas jednak rozwiązanie, a dzięki tej recenzji dowiecie się  czy przypadło mi ono do gustu.

Czy suszarka spełniła moje oczekiwania?
Powiem szczerze, że nie spodziewałam się wiele po tak niewielkim urządzeniu. Jak bardzo byłam zaskoczona kiedy włączyłam suszarkę i wydobył się z niej intensywny podmuch powietrza już podczas ustawienia mniejszej mocy. Bałam się, że suszarka będzie bardzo słaba ze względu na jej niepozorne gabaryty, całe szczęście, że mały ma tylko rozmiar. Posiada dwa stopnie intensywności wyłącznie ciepłego nawiewu. Składana rączka moim zdaniem będzie idealna w podróży, ponieważ dzięki niej suszarka zajmuje mniej miejsca. W komplecie posiada również dyszę do punktowego układania włosów. Od suszarki nie wymagam naprawdę wiele, oprócz tego aby tworzyła silny strumień powietrza. Wszelkiego rodzaju udogodnienia w postaci chłodnego nawiewu mnie nie interesują, bo trudno nimi wysuszyć moje gęste i długie włosy, więc dla takiego minimalisty będzie to suszarka idealna.


Czy prostownica mi się spodobała?
Jak możecie wywnioskować z wymiarów to urządzenie jest naprawdę niewielkie. Jednak w małym sprzęcie mieści się ogromna siła. Szybkością prostowania konkretnego pasma dorównuje mojej standardowej prostownicy z wieloma funkcjami. Trzeba jednak pamiętać, że jest ona naprawdę małych wymiarów, więc prostowane pasmo włosów również musi być mniejsze. Dlatego też będzie idealna dla osób z krótkimi lub cienkimi włosami lub może być stosowana podczas poprawek w ciągu dnia lub na imprezach. Warto wspomnieć, że nie ma tutaj możliwości regulacji temperatury i po włączeniu urządzenie automatycznie ustawiane jest na 200 stopni, dlatego należy mieć na uwadze bezpieczeństwo i krótki czas stosowania na jednym paśmie. Można powiedzieć, że brak regulacji temperatur jest minusem, aczkolwiek jeśli ma to być urządzenie stosowane od czasu do czasu to nie widzę w tym żadnego problemu.  Dodatkowo prostownica oprócz standardowych płytek ceramicznych posiada powierzchnie aluminiowe służce do kręcenia włosów.  Dzięki nim można szybko i łatwo stworzyć ładne, aczkolwiek cienkie loczki. Jest to ciekawe udogodnienie, bo w standardowych prostownicach ta powierzchnia najczęściej jest plastikowa i nie pomaga, a czasem przeszkadza w stylizacji.Jak spisała się suszarko-lokówka?
Po włączeniu urządzenia z powierzchni z wypustkami wydobywa się ciepłe powietrze, które pomaga w wysuszeniu włosów i nadaniu im pożądanego kształtu. Bardzo łatwo można wygładzić nią włosy lub stworzyć nawet grube, dość luźne fale. To urządzenie najbardziej mnie zaskoczyło, bo wydawało mi się ze względu na wielkość niepraktyczne, a jednak przyjemnie się je stosuje, a efekt jest naprawdę szybki i zadowalający. Włosy są gładkie, w odpowiednich miejscach wywinięte lub podkręcone. Warto tu wspomnieć, że urządzenie nie ma żadnych ruchomych części, różnej długości wypustek, a mimo wszystko radzi sobie z włosami.Czy zestaw Style to Go rzeczywiście mieści się do kopertówki?
Tak, każdą rzecz z pewnością ze względu na swoje niewielkie wymiary będzie mogła być spakowana do standardowej kobiecej kopertówki. Urządzenia są małe, ale należy pamiętać również o kablu zajmującym trochę miejsca, a którego przecież nie da się zminimalizować, bo dla wygody powinien być standardowej długości. Jednak zabieranie ze sobą do pracy lub na imprezę suszarki lub suszarko-lokówki wydaje mi się raczej zbędne. Prostownica jest najmniejsza z tego stylowego towarzystwa i to właśnie ona najbardziej sprawdzi się w tej roli.

Jaka jest moja ogólna opinia?
Moim zdaniem pod względem technicznym urządzenia spisują się bardzo dobrze i dorównują swoim większym wersjom. Są jednak bardzo proste, nie mają całej palety funkcji, dziwnych właściwości lub skomplikowanych przełączników. Nie spodziewajmy się ekskluzywnych sprzętów z diamentowymi powierzchniami, jonizacją lub wszystkim co teraz jest na czasie. Są to po prostu stylizatory, które mają być idealne w podróży, kiedy każdy centymetr kwadratowy w walizce ma znaczenie lub podczas wszelkiego rodzaju wyjść, gdy mamy w torebce naprawdę mało miejsca. Minusem może być fakt, że plastik dość szybko się nagrzewa, więc trzeba uważać, aby się nie poparzyć. Design oceniłabym bardzo pozytywnie, urządzenia wyglądają ładnie, nowocześnie i estetycznie, a wykonane są ze starannością, ale bez przepychu i wrażenie luksusu. Na co dzień prostownica jest dla mnie za mała, ale suszarka i szuszarko-lokówka działają z taką intensywnością, że nie widzę przeszkód, aby je stosować również podczas codziennej stylizacji.  Jeżeli więc potrzebujecie czegoś prostego, małego i nieskomplikowanego to polecam Bosch Style to Go.

Cena: 49zł 
za każde urządzenie