Cały czas prowadzę nierówną walkę ze spierzchniętymi ustami, więc nowy balsam pojawia się u mnie bardzo często. Tym razem padło na takie dziwne jajeczko z Sephory i sama nie wiem dlaczego zdecydowałam się je kupić. Być może to ten kształt mnie zaciekawił lub po protu łudziłam się, że skoro typowe specyfiki na nie mnie nie działają, to może coś tak nietypowego będzie strzałem w dziesiątkę. Dodam jeszcze, że nie przepadam za kosmetykami produkowanymi dla konkretnej drogerii, bo zawsze mam wrażenie, że są tworzone na pół gwizdka. Jak było w tym przypadku dowiecie się w dalszej części.


Opakowanie zwraca uwagę
Mam słabość do wszelkiego rodzaju dziwactw i często kupuję coś bez zastanowienia. W typ przypadku było podobnie, bo bardzo spodobał mi się taki niebanalny kształt. Jednak nie wszystko złoto co się świeci. Używa się tego z łatwością, ale szybko zakręcając wieczko można przez przypadek bardzo łatwo przejechać krawędzią po stożku z balsamem i skończy się to jego uszkodzeniem. Masa jest bardzo plastyczna, więc szybko odkształca się podczas rozprowadzania na skórze lub przypadkowego kontaktu. Mimo wszystko uważam, że nie jest lepszy lub gorszy od tradycyjnej formy pomadki lub błyszczyka w tubce.

Karol kupił Karolinie korale koloru koralowego...
Posiadam odcień 04 - Melon Sorbet, który według mnie jest połączeniem koralu z pomarańczą. Na ustach barwa jest delikatna, ale jednak zauważalna, więc balsam ten nie zalicza się do produktów, które mają koloryzować, a w rzeczywistości tego nie robią. Mimo dużej ilości barwnika nie podkreśla suchych skórek. Moim zdaniem odcień ten będzie idealny dla osób o ciepłej, brzoskwiniowej karnacji. Ja należę raczej do typów chłodnych i niekoniecznie to jest stuprocentowo mój kolor. Jednak nie przesadzajmy, w końcu to tylko balsam, więc można spróbować  raz na jakiś czas odcieni, które rzekomo z nami nie współgrają.


*Zdjęcia wykonywana w świetle dziennym i sztucznym.

Wygoda użytkowania, konsystencja i inne właściwości
Może się wydawać, że balsam może być dość kłopotliwy w nałożeniu poprzez taki jajeczny kształt z gruba końcówką. Jednak według mnie stosuje się go tak samo jak tego typu produkty chociażby w pomadce. Poza tym konsystencję ma moim zdaniem idealną, ponieważ jest jak leciutkie masełko, które wspaniale rozprowadza się na wargach. Nie ma mowy o trudnej do nałożenia warstwie i zlepionych ustach. Pachnie wspaniale melonem, a w smaku jest bardzo słodki. Ostatnią właściwość odkryłam całkowicie przypadkiem!
Delikatnie koloryzujący, perfumowany balsam do ust gwarantujący nawilżenie przez 4 godziny.
Zgadzam się z kolorem i zapachem, ale nie z trwałością. Ten produkt jest ideałem pod każdym względem, ale jednak brakuje mu trwałości i nawilżenia. Dość szybko znika z ust i trzeba go użyć powtórnie. Wydaje mi się, że mimo częstego użytkowania będzie wydajnym kosmetykiem, bo do pokrycia warg wystarczy już cienka warstwa. Powiedziałabym, że jest dobry na co dzień dla osób, które muszą cały czas coś mieć na ustach lub chcą szybko nałożyć coś barwnego, a jak wiadomo pomadka wymaga więcej atencji i staranności. Jeśli jednak naszym priorytetem jest nawilżanie i pielęgnacja, to radziłabym poszukać czegoś innego. Cena: 39 zł

A co Wy polecicie do ust, które są spierzchnięte i wciąż pojawiają się na nich suche skórki? Macie jakichś ulubieńców lub sprawdzone patenty?