Potrzeba jest matką wynalazku. Z racji, że zostało mi kilka goździków na zbyt krótkich do bukietu łodygach postanowiłam znaleźć na nie jakiś sposób. Internet jak zwykle okazał się skarbnicą wiedzy bezużytecznej i po chwili połączyłam kilka pomysłów, dodałam coś od siebie i w ten sposób powstała świeca udekorowana kwiatami, które mają dostęp do wody, więc nie pożegnamy się z nimi zbyt szybko. Pomysł jest prosty w wykonaniu, więc czas zakasać rękawy i bierzemy się do roboty! 


Czego potrzebujemy do wykonania takiej dekoracji?
Oczywiście świecy i nie ma znaczenia tutaj jej grubość, wielkość i kolor. Niezbędne są oczywiście kwiaty (w moim przypadku goździki, których trwałość jest według mnie jak najbardziej satysfakcjonująca). Pozostałe rzeczy to: pistolet na klej, gumki recepturki, sznurek jutowy, jakaś miseczka lub głębsza podstawka oraz nożyk lub nożyczki. 


Jak wykonać taką dekorację?
Na początku zakładamy na świecę wybraną przez siebie ilość gumek, za którymi umieszczamy łodyżki kwiatów. Pamiętajmy, aby sięgały one do samego dołu świecy i po postawieniu na podstawce miały dostęp do wody. Następnie przy gumce robimy kroplę gorącym klejem i przykładamy końcówkę sznurka jutowego, a następnie obwiązujemy kilka razy świecę i kończymy również poprzez przyklejenie drugiego końca. Jeśli gumki są niewidoczne pod sznurkiem możemy je zostawić dzięki czemu będą trzymały stabilnie kwiaty. Gdyby jednak były przeszkadzały można je przeciąć i delikatnie wyciągnąć, jednak należy się upewnić, że sznurek jest solidnie przytwierdzony, aby łodygi się nie przekrzywiały. Ostatnim etapem jest przycięcie kwiatów na równi z dolną linią świecy i ustawienie na spodku wypełnionym wodą.


Voila!
Jeśli będziemy pamiętać o uzupełnianiu braków wody to taka dekoracja ma szansę postać dość długo. Nie wiedzę jednak przeszkód, aby zrobić ją również z zasuszonych kwiatów lub jakichś sztucznych elementów przez co może być elementem dekoracyjnym cieszącym nasze oko przez długi czas. Mam nadzieję, że komuś przypadnie do gustu taki pomysł i może kogoś zainspiruję do wyżycia się w dziedzinie DIY!