Jakie macie skojarzenia z domem rodzinnym? Mam nadzieję, że są to same przyjemne doświadczenia. Nie wnikajmy jednak w bardzo intymne przeżycia i skupmy się raczej na zapachach, smakach i innych tego typu wspomnieniach. Myślę, że część wymieni pięknie pachnące domowe ciasta, zapach przypraw lub smak swoich ulubionych potraw, które do teraz u mamy smakują najlepiej i powodują jakieś sentymentalne ukłucie w serduchu. Marka Heart & Home wyszła na przeciw oczekiwaniom osób sentymentalnych i stworzyła świecę o dość intrygującej nazwie, więc czas przekonać się jak jej zapach ma się do moich domowych wspomnień...
Poczuj radość powrotu do domu - zapach pulchnych, dojrzałych owoców, korzennych przypraw i pralinowych słodkości.

Czy świeca pachnie moim domem?
Pozwólcie, że na chwilę przeniosę się do swojego dzieciństwa. Wyczuwam tam aromat drożdżowych bułeczek z owocami i najprostszego ciasta z kruszonką. Potem pojawia się domowy rosół, pierogi i ryba po grecku. Wszystko to oczywiście wyszło spod rąk mojej babci, która gotuje najlepiej na świecie. Czy jednak ta świeca chociaż odrobinę oddaje zapach mojego domu? Raczej nie, ponieważ moje cztery kąty pachniały zupełnie inaczej. Ten aromat oparty jest głównie na korzennych przyprawach, a najbardziej goździku i cynamonie, który nieodzownie występuje z pyszną szarlotką. Ma się też przez niego przebijać woń owoców i słodkości, ale w moim odczuciu są one raczej bardzo słabo wyczuwalnym tłem. Swojego domu raczej nie kojarzę z takimi aromatami, więc bardziej pasują mi one do chociażby świątecznej krzątaniny i pieczenia aromatycznych ciast. Świeca jak każdy egzemplarz tej marki ma wieczko ozdobione grafiką nawiązująca do zapachu. Wosk szczyci się intensywnym kolorem dojrzałych czereśni, nieodpalony posiada bardzo mocną woń i powiem, że przez chwilę miałam obawy o siłę tego zapachu. Jednak rozgrzana świeca traci na intensywności, mieszanina korzennych aromatów jest wyczuwalna, ale nie zabójcza dla nosa i głowy. Myślę, że jej intensywność jest odpowiednia, bo zbytnie natężenie takich przyjemności, nie zawsze wiąże się z relaksem i odpoczynkiem.  


Krótkie podsumowanie
Ta propozycja od Heart & Home to raczej nie mieszanina zapachów z mojego rodzinnego domu. Mimo wszystko uważam, że aromat ten jest idealny na aktualną porę roku. Wyobraźcie sobie chłodny i wietrzny wieczór na zewnątrz, a wy siedzicie w ciepłym mieszkaniu pod miękkim kocem, a całe pomieszczenie wypełnione jest delikatną, ale charakterystyczną wonią korzennych przypraw, które nasuwają na myśl świąteczne wypieki. Nie lubię aktualnej pory roku, ale taka zapachowa alternatywa jest nawet atrakcyjna. Jeśli takie smaczne połączenia trafiają w wasz gust, to wydaje mi się, że miło spędzicie czas otuleni tą plątaniną złożoną z przypraw, słodyczy i domowych wypieków. Jednak mimo wszystko gorąca czekolada, o której pisałam w tym wpisie, nadal zajmuje pierwsze miejsce wśród moich ukochanych zapachów z jedzeniem w tle. 
Dodam jeszcze, że producent zapewnia o dłuższym czasie palenia sojowych wosków w porównaniu do tych parafinowych. Teraz mogę już oficjalnie potwierdzić te słowa, ponieważ wyraźnie widać, że świece palą się znacząco wolniej. 

Ta korzenna mieszanka jest dostępna na zapachdomu.pl
Cena: 49 zł