Od dzisiaj co jakiś czas będą pojawiały się tutaj artykułu o ciekawych osobach, blogach lub inicjatywach, które warto promować i puszczać dalej w świat, aby jak największa liczba osób mogła się nimi zainspirować. Wydaje mi się, że internet jest ogromnym polem do popisu, a czytelników jest tak wielu, że miejsca w tej wirtualnej rzeczywistości starczy naprawdę dla wszystkich. Nie warto zamykać się na innych, tworzyć hermetycznej strefy, którą nie chcemy dzielić się z innymi i żyć w przeświadczeniu, że reszta jest wyłącznie konkurencją i pewnie zaraz z satysfakcją nadgryzie kawałek naszego świata, na który przecież tak ciężko pracujemy. Lepiej chyba uznać, że nikt nie jest aż tak głodny naszego sukcesu, zająć się sobą i wrzucić na luz. Oczywiście wkładam dużo serca i pracy we wszystko co tutaj robię, ale jednak nie czuję już takiej presji jak wcześniej, nie porównuję się z innymi i wychodzę z założenia, że wolę aby blog rozwijał się nieco wolniej, niż abym zbyt szybko zatraciła się w tym wszystkim i zaprzepaściła zapał, który niewątpliwie w sobie mam. Aktualnie za dużo mówi się wyłącznie o technicznych sprawach związanych z blogowaniem, wszędzie pełno jest poradników, zaleceń oraz szkoleń i gdzieś w tym wszystkim zaczyna się gubić prawdziwy sens. Blogerzy zamiast skupić się na tym co lubią, zaczynają stresować się tą całą analityczną otoczką i bardziej przypominają pracowników korporacji, których gonią terminy, niż wyluzowanych panów własnej pasji. Nie chcę używać tutaj zbyt patetycznego tonu, ale jednak mnie przyciągają miejsca wartościowe, a nie tylko piękne i doszlifowane od strony gadżeciarskiej jak najdroższy diament. Nie ma jednej recepty na sukces, ale niewątpliwie jednymi z jego składowych są autentyczność, pasja oraz pomysł na siebie i niewątpliwie miejsce, które będę opisywała dzisiaj jest świetnym przykładem dobrego przepisu na powodzenie.

CZYM ZAJMUJE SIĘ SKIN COACH? 

Skin coaching to innowacyjne połączenie specjalistycznej wiedzy o skórze i jej potrzebach z coachingowym procesem wprowadzania ważnych zmian w życiu.
Brzmi to może trochę enigmatycznie, ale już wyjaśniam na czym dokładnie polega praca takiej osoby. Priorytetem jest dokładny wywiad, dobór odpowiednich kosmetyków oraz właściwej pielęgnacji poprzez przejrzenie kosmetyczki, wyjaśnienie działania niektórych produktów oraz składników w nich zawartych. Oczywiście ważnym punktem jest też  skonsultowanie zagadnień związanych z właściwą dietą i stylem życia oraz dobra motywacja, której rolą jest wspieranie, a nie nadmierna ekscytacja, która szybko może zamienić się w zniechęcenie. Już nie raz pisałam, że nie lubię modnego teraz motywowania za wszelka ceną, niepopartego żadnym pewnikiem i obiecującego gruszki na wierzbie. Wracając do meritum, to takie działanie na wielu frontach jest bardzo zasadne, ponieważ sama kiedyś walczyłam z problemami skórnymi i początkowo od lekarza dostawałam leki i śladowe informacje odnośnie chociażby szkodliwych produktów spożywczych. Potem zauważyłam już większe zainteresowanie tą tematyką, ponieważ na spotkaniu z dermatologiem pojawiły się również kwestie warunków środowiskowych, błędów w pielęgnacji cery oraz diety obfitującej w cukier, mięso lub nabiał. Ten postęp jest zauważalny i czuję, że skin coach to pewnego rodzaju połączenie kosmetologa, dermatologa, psychologa oraz dobrej znajomej, która ma odpowiednią wiedzę, ale też chwilę czasu i pozytywnego nastawienia, aby nie tylko walczyć z jakimś problemem, ale również rozłożyć go na czynniki pierwsze, wytłumaczyć poszczególne zagadnienia i doradzić w wielu rożnych dziedzinach życia. Nie umniejszam wiedzy lekarzy, ale nauczona doświadczeniem mogę stwierdzić, że w mojej początkowej walce z trądzikiem zabrakło kilku oczywistych elementów. Uwaga była skupiona wyłącznie na agresywnych farmaceutykach, a kwestie kosmetyków oraz odżywiania zostały zupełnie pominięte. Oczywiście bez dwóch zdań priorytetem musi być tutaj fachowa wiedza i wykształcenie, a nie tylko chęci i zapał do zmieniania świata na lepsze, bo człowiek szukający pomocy jest gotowy zaufać wielu kuracjom i osobom obiecującym rzeczy nierealne. Jeśli macie ochotę bliżej poznać przebieg walki o lepszą skórę, zapraszam was na stronę, z której dowiecie się więcej o procesie skin coachingu. Autorką całego tego zamieszania i wprowadzenia na nasz rynek nowego zawodu jest Bożena Społowicz, która tak pisze o sobie:
Jestem pierwszą skin coach w Polsce i prawdopodobnie pierwszą na świecie, od 18 lat dbam o zdrowie i młody wygląd skóry. Mam 38 lat. Specjalistyczną wiedzę z kosmetologii, chemii, technologii kosmetyków, dietetyki oraz suplementacji wykorzystuję do stworzenia spersonalizowanej pielęgnacji skóry. Dobieram odpowiednie kosmetyki, podpowiadam co jeść, aby mieć zdrową i młodą skórę, przeglądam kosmetyczki i wyjaśniam co drzemie w kremie. W trakcie pracy ze mną zmieniasz swoje podejście do pielęgnacji skóry.

BLOG SKINCOACH.PL - MIEJSCE, KTÓRE WARTO ZNAĆ.

Jeśli ktoś nie jest zainteresowany konsultacją oraz osobistym spotkaniem, to do dyspozycji jest również blog pełen wiadomości z zakresu zdrowia skóry, odpowiedniej diety, właściwości i składów kosmetyków. Jestem przekonana, że każdy interesujący się wyglądem, kondycją skóry oraz ogólnie kosmetyką, znajdzie tutaj coś inspirującego dla siebie. Bardzo lubię w taki sposób poszerzać swoje horyzonty i czerpać wiedzę od osób, które wyraźnie wsiąkły w jakąś tematykę. Oczywiście podchodzę do wszystkiego z odpowiednim dystansem, bo skoro jestem osobą dorosłą to z przyjemnością korzystam z przywileju podejmowania dobrych decyzji i robienia błędów. Poza tym w aktualnych czasach wirtualna rzeczywistość pozwala każdemu kreować się na eksperta w jakiejś dziedzinie, więc warto czasem skonfrontować te wszystkie newsy surfujące w sieci na fali popularności z realną wiedzą popartą kierunkowym wykształceniem. Dużo mówi się teraz o tym, że dyplom to nie wszystko, ale jeśli mamy na uwadze zdrowie to jednak lepiej zaufać jakiemuś sensownemu tytułowi przed nazwiskiem. Dodatkowo ciekawscy na pewno będą mogli jeszcze bliżej poznać autorkę oraz ideę skin coachingu. Ja wybrałam dla was klika ciekawych artykułów, więc czytajcie, czerpcie wiedzę i inspirujcie się!


Mieliście przyjemność poznać ten blog? Jakie są wasze wrażenia?