Pierwszy wpis z tego cyklu spotkał się z bardzo sympatycznym przyjęciem, więc postanowiłam go kontynuować i informować was o miejscach, które naprawdę mają potencjał. Z jednej strony tego typu polecanie jest bardzo przyjemne, ale jednak nie jest to materiał na cotygodniowy cykl, ponieważ osoby, które obserwuję dobieram w naprawdę przemyślany sposób. Na swojej liście mam sporo profili, które są naprawdę popularne, ale jest też mnóstwo takich mających naprawdę skromne grono obserwatorów i za każdym razem naprawdę zachodzę w głowę dlaczego tak się dzieje, ponieważ jakość ich treści jest naprawdę ciekawa, zdjęcia są dobrej jakości, a i osoby siedzące po drugiej stronie telefonu wydają mi się niezwykle sympatyczne. Nie mniej jednak kibicuję im wszystkim z całego serca, życzę powodzenia i mam nadzieję, że ich profile wciąż będą się rozwijały. Kolejny raz zdecydowałam, że umieszczę tu miejsca mające maksymalnie 1500 obserwatorów, choć nie wykluczam, że następnym razem postaram się nieco bardziej zmodyfikować to kryterium.

Z kontami na Instagramie rzecz ma się podobnie jak z blogami, ponieważ nawet te najbardziej ciekawe i dobre pod względem jakości czasem zostają porzucone. Oczywiście może na to wpływać mnóstwo różnorakich czynników, ale wydaje mi się, że często przyczyną jest zniechęcenie wynikające z ogromu pracy jaką się wkłada, a która z jakichś powodów nie przekłada się na sukcesy.


Z tego względu uważam, że takie polecanie to naprawdę fajna sprawa i być może dzięki niemu ktoś poczuje prawdziwą chęć do działania, a z doświadczenia wiem, że pochwały innych naprawdę uskrzydlają!

@asia_fotografiacoolinarna


To chyba jeden z moich ulubionych profili, ponieważ zdjęcia są tak dopracowane, że przeglądanie ich sprawia mi ogromną przyjemność i widać, że autorka nie eksperymentuje, a naprawdę zna się na fotografii. Żałuję tylko, że nowe zdjęcia pojawiają się dość rzadko, bo mogłabym je oglądać kilka razy dziennie. Nie mniej jednak rozumiem, że Asia ze względu na swoje umiejętności oraz talent jest naprawdę zapracowana, a Instagram to tylko miły dodatek do jej codzienności, a nie główne zajęcie. Po cichu tylko poproszę o częstszą aktualizację profilu i trzymam kciuki za kolejne sukcesy!

@aliceinwonderlandpl


Tutaj przyciągnęła mnie w głównej mierze ciepła i pastelowa kolorystyka, która jest naprawdę miła dla oka i wyróżnia się na tle innych miejsc. Poza tym mimo, że profil nie ma kilkutysięcznej rzeszy fanów to autorka potrafi naprawdę genialnie angażować swoich obserwatorów i tej umiejętności mogą się od niej uczyć osoby skupiające wokół siebie naprawdę zdecydowanie więcej osób, a to też jest sztuka, bo mimo wszystko Instagram to nie tylko obrazki, a również treść, o której wiele osób zapomina, a to właśnie ona często jest wyznacznikiem jakości profilu.

@milena.kropka


Kolejny piękne miejsce, które moim zdaniem zdecydowanie zasługuje na nieco więcej uwagi, ponieważ autorka robi naprawdę przyjemne fotografie, bardzo dba o estetykę i tworzy niezwykle spójny profil, na którym łączy typowo domowe kadry z krajobrazami i portretami. Absolutnie trafia do mnie ta kolorystyka, jakość zdjęć oraz zachowana harmonia. Pełnią szczęścia byłaby dla mnie tylko większa aktywność autorki, bo na nowe zdjęcia mogłabym patrzeć codziennie. Musicie zajrzeć do Mileny, a jestem pewna, że będziecie zauroczeni tak jak ja!

@polenka.pl


Do tego miejsca trafiłam dzięki blogowi autorki, na który wchodzę regularnie ze względu na dobrej jakości treści oraz różnego rodzaju projekty DIY, które po prostu uwielbiam. Jasne kadry to jest to co lubię najbardziej, a skoro wiem, że za fajną eststyką kryje się bardzo utalentowana osoba to jest mi jeszcze milej. Kolejny raz chciałabym, aby ten profil był częściej aktualizowany, ale rozumiem też, że Instagram to nie wszystko i cieszę się, że w ogóle to miejsce powstało i życzę mu samych sukcesów, choć w sumie mam pewność, że one przyjdą i bez mojego ściskania kciuków. 

@smalleveryday_joys


Nie ukrywam, że tego typu nasycone bielą kadry są najbliższe mojemu sercu, więc sama takie tworzę, ale też lubię się nimi otaczać. Z miejscem jakie wykreowała Dominika kojarzy mi się po prostu minimalizm, który z jednej strony wydaje się bardzo łatwy do ogarnięcia, ale jednak wymaga sporo samodyscypliny. Poza przyjemnymi dla oka fotografiami chciałabym zwrócić uwagę, że autorka to naprawdę sympatyczna osoba i wydaje się taką bliską koleżanką, z którą można poplotkować i wymienić się codziennie miłym komentarzem. Jak już wspominałam Instagram to przecież nie tylko zdjęcia, ale też i człowiek, który jest po drugiej stronie.

Jestem niezwykle zadowolona z dzisiejszych wyborów, bo to miejsca, które wam polecam nie tylko ze względu na dobry smak, ale i ogólną oprawę łącznie z osobowościami autorek. Mam nadzieję, że spośród tych miejsc znajdziecie takie, które również dla was staną się nie tylko inspiracją do działania, ale także przyjemnością, bo mi przeglądanie ich sprawia nie lada frajdę. Cieszę, że Instagram pozwala mi znajdować nowe mało popularne miejsca, zachwycać się nimi i przekazywać je dalej. Mam nadzieję, że za jakiś czas przyjdę do was z porcją kolejnych profili, które nie mogą zostać niezauważone!

Które miejsce najbardziej was zainteresowało?
A może znacie już kogoś z tej listy?