Możliwość uczestniczenia, a tym bardziej informowania innych na temat różnego rodzaju ciekawych akcji społecznych, to chyba jeden z najbardziej wartościowych elementów blogowania. Składa się ono oczywiście w głównej mierze z samych przyjemnych doświadczeń, wypełnia je możliwość dzielenia się czasem błahą wiedzą, ale i tak wszystko to przeważa po prostu dobra zabawa. Nie mniej jednak czasem to moje miejsce w sieci zamienia się w narzędzie służące do pośredniej edukacji. Z tego też powodu mam maleńką nadzieję, że i tym razem przynajmniej jedna osoba trafiająca tutaj zatrzyma się choćby na chwilę, rzuci okiem na tekst, zerknie na zdjęcia, skusi się na film lub niebanalną formę kosmetyku, a dzięki temu w jej głowie zostanie choć odrobina wartościowej wiedzy, która być może uratuje życie jej lub kogoś bliskiego. Zrobiło się bardzo poważnie, aczkolwiek niektóre tematy należy traktować z odpowiednim namaszczeniem, bo póki jesteśmy młodzi wydaje nam się, że w sumie możemy wszystko i zło się nas nie ima, ale z wiekiem nasze priorytety zaczynają się zmieniać. Niebezpieczeństwo warto sobie uzmysłowić nieco wcześniej i między innymi taki cel ma ta akcja. Nie każdy oczywiście chce słuchać lub celowo unika drażliwych tematów, inni nie mają dostępu do właściwych informacji, kolejni z nich nie korzystają, a ty jaki masz powód, aby nie interesować się chorobami serca?


KAMPANIA EDUKACYJNA MARY KAY - CAŁYM SERCEM Z KOBIETAMI


Czy wiecie, że główną przyczyną śmierci kobiet w Polsce są choroby serca, oznaki zawału bywają niejednoznaczne, a wiedza społeczeństwa jest niepokojąca niska? Celem kampanii jest zwiększenie świadomości, nauczenie rozpoznawania niepokojących objawów oraz przede wszystkim zapobieganie chorobom poprzez właściwą profilaktykę. Akcja ta pozwoli wesprzeć Fundację Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religii, która aktualnie prowadzi badania nad samodzielnie opracowanymi metodami leczenia chorób serca. Marka Mary Kay zdecydowała się poza tym uruchomić stronę dotyczącą wszelkiego rodzaju zagadnień związanych z tą tematyką, wypuściła róże, z których część dochodu zostanie przekazana fundacji oraz stworzyła film, który pozwoli uświadomić problem zawału kobiet, którego symptomy niestety bardzo często są bagatelizowane. 

WIEDZA  RATUJĄCA ŻYCIE


Objawy zawału u kobiet są niestety bardzo trudne do zdiagnozowania i mogą sugerować przykładowo grypę, przeziębienie lub niestrawność, a pojawiają się nawet podczas odpoczynku lub snu. Z tego względu rozpoznanie pojawia się znacznie później, a to oczywiście waży na dalszych etapach dochodzenia do zdrowia. Dlatego też warto obserwować swoje ciało i zwiększyć czujność po pojawieniu się przynajmniej jednego z poniższych objawów:

1.Nagłe i ogromne zmęczenie oraz utrata tchu.
2.Raptowne nudności, a nawet wymioty.
3.Duszności lub spłycony oddech, również bez wysiłku.
4.Nagłe uderzenia gorąca, potliwość lub zimne poty.
5.Napad lęku, gwałtowny i przejmujący strach.
6.Trudny do zidentyfikowania ból w górnej części ciała.

Jeśli tylko jesteście świadkiem niebezpiecznej sytuacji i podejrzewacie, że u drugiej osoby zawał serca, musicie zdawać sobie sprawę, że najważniejszy jest tutaj czas oraz wasze prawidłowe działanie. Warto prześledzić poniższe cztery punkty, aby w sytuacji podbramkowej działać prawidłowo, a nie błądzić, szukać pomocy u innych, wpadać w panikę, a tym samym nie pomagać, a nawet szkodzić.

1. Przede wszystkim wezwij pogotowie.

2. Ułóż osobę chorą w takiej pozycji, aby mogła swobodnie oddychać, a serce nie było uciśnięte.
3. Uspokój poszkodowanego i zmotywuj go do do głębokiego i miarowego oddechu.
4. Jeśli masz taką możliwość podaj osobie chorej leki.

JAK MOŻESZ POMÓC?


1. Po pierwsze zapraszam was na stronę sercemzkobietami, która jest prawdziwym kompendium wiedzy na temat właściwego dbania o serce. Znajdziecie tam szereg informacji o objawach zawału serca i złych nawykach sprzyjającym chorobom. Warte uwagi są też możliwości sprawdzenia czy znajdujemy się w grupie ryzyka, sposoby na pokonanie stresu oraz wytyczne na temat właściwej diety i aktywności, które mają zapobiec ewentualnym chorobom i ich skutkom. Poszerzycie też swoją wiedzę na temat tego jak reagować w sytuacji zagrożenia i skonfrontujecie ze sobą fakty i mity na temat różnego rodzaju chorób serca. Oczywiście warto samemu przyswoić wiedzę tam zawartą, ale też podzielić się nią z innymi, bo ona faktycznie może uratować niejedno życie.

2. Kolejnym punktem wartym uwagi, a przede wszystkim do przesłania dalej jest niezwykle poruszający spot, który pozwoli w bardzo obrazowy sposób uzmysłowić sobie, że atak serca nie musi wcale wyglądać w typowy sposób i naprawdę łatwo go zlekceważyć. Polecam wam prześledzenie tego filmu i pokazanie go innym osobom, aby nikt już nie wpadł w pułapkę myślenia, że zawał zawsze wygląda tak samo. Zobaczcie jak łatwo zignorować symptomy, które mogą świadczyć o naprawdę ciężkiej przypadłości.


3. Ostatnią formą pomocy może być zakup wypiekanych róży stworzonych przez Mary Kay specjalnie na tę akcję. Ich kształt wyraźnie nawiązuje do tematu kampanii, a dwa dość neutralne kolory z pewnością dopasują się do każdej cery. Część dochodu ze sprzedaży zostanie przekazana Fundacji im. prof. Zbigniewa Religii, której misją jest ratowanie ludzkiego życia, gdy zagrożone jest serce. Kosmetyki możecie kupić u zaprzyjaźnionej konsultantki lub umówić się z takową za pomocą strony internetowej. Jeśli z jakichś powodów nie możecie się zdecydować na zakup to zapraszam was poniżej, bo tam możecie otrzymać ode mnie te piękne i bardzo symboliczne kosmetyki.
 

KONKURS


Mam nadzieję, że przynajmniej część z was zapoznała się z wiedzą powyżej, przekazała ją dalej i teraz ma już świadomość jak dbać o siebie i serca osób bliskich. Wydaje mi się, że nawet pobieżne zerknięcie na tekst lub szybkie rzucenie okiem na spot jest w stanie zmienić naprawdę dużo. W ramach nagrody za wasze pilne pogłębianie wiedzy wraz z marką Mary Kay przygotowałam niespodzianki, które z pewnością się wam spodobają, a próba zdobycia ich ich będzie samą przyjemnością. Poniżej umieszczam kilka przydatnych zasad odnośnie konkursu.

1. Napisz co/kogo kochasz całym sercem. Nie oczekuję długich opisów, a jedynie ciekawego podejścia do tematu. 
2. Konkurs trwa w dniach 02.07.2017 r. - 10.07.2017 r.
3. Wyniki pojawią 12.07.2017 r. jako aktualizacja tego wpisu.
4. Udział może wziąć każdy obserwator mojego bloga lub profilu na Facebooku/Instagramie. Jeśli dodajecie komentarz anonimowo - podpiszcie się, co ułatwi nam komunikację.
5. Odpowiedzi zostawiajcie w komentarzach do tego wpisu.
6. W razie wątpliwości zapraszam do zapoznania się z pełnym regulaminem konkursu.
7. Nagrodami są 3 zestawy dwóch róży Mary Kay z edycji limitowanej w odcieniach Kind Heart i Giving Heart.

Wszelkiego rodzaju udostępnienia filmu lub całej akcji nie są obowiązkowym punktem konkursu, ale zróbcie to w miarę możliwości, aby jak najwięcej osób nie tylko dowiedziało się o kampanii, ale po prostu miało możliwość zdobycia wiedzy, która naprawdę jest w stanie uratować życie. 


Dziękuję wszystkim za wspaniałe i pełne serca odpowiedzi, które przeczytałam z wielką przyjemnością. Nagrodzić jednak mogłam zaledwie trzy pośród was i tym razem piękne zestawy trafiają do:

Dress Your Face
Anna K
Anna Szychowiak

Zwyciężczyniom gratuluję i poproszę o przesłanie waszych danych teleadresowych na mail zanetaec@gmail.com

Mam nadzieję, że mój wpis okaże się dla was wartościowy, wyniesiecie z niego sporo fachowych informacji, wesprzecie kampanię w miarę swoich możliwości i weźmiecie udział w konkursie, a ja i inni czytelnicy bloga będziemy mogli przeczytać na temat tego co w swoim życiu kochacie najbardziej oraz komu i dlaczego oddaliście serce. Jak widzicie narząd ten nie tylko jest niezbędny do życia, ale także pozwala ubarwić je wieloma pięknymi emocjami. Dbajcie, więc o serce, a z pewnością ono odwdzięczy się tym co najważniejsze, czyli zdrowiem!

Mogę na was liczyć w kwestii jakiegokolwiek wsparcia tej akcji?
Jak podoba się wam edycja limitowania różu w kształcie serca?